Õpime eesti keelt

Täna, 19. novembril kohtuvad Tartu Kutsehariduskeskuses kolme kutsehariduskeskuse õpilased, et ühiselt eesti keelt õppida.

Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased võõrustavad täiendava eesti keele õppe programmi raames Valgamaa KÕK ja Ida-Virumaa KHK õppureid, jagatakse teavet kutsehariduskeskuse kohta, proovitakse oma teadmisi viktoriinis ning külastatakse ERMi ja Ahhaa keskust.

Täiendava eesti keele õppe korraldamise eesmärk on aidata eesti keelest erineva emakeelega õppuritel toime tulla nii igapäevastes kui ka tööalastes situatsioonides, aga ka orienteeruda Eesti kultuuriruumis. Kolme kutsekooli õppureid  haarava projekti raames läbi viidavatel õppereisidel saavad osalejad praktiseerida eesti keeles kõnelemist ning kultuurivahetust. Kuna õppereisidele on kaasatud eesti emakeelega noored, toimib integratsiooniprotsess tõhusamalt.

Kultuurialastel õppereisidel osalevad Tartu Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse 45 ja Valgamaa Kutseõppekeskuse 30  eesti keelest erineva emakeele ja eesti emakeelega õppurid. Kokku osaleb projektis 120 noort.

Esimene Eesti kultuuri tutvustav õppekäik Tartusse toimub 19.novembril. Teise õppekäigu programm viib osalejad  3.detsembril Ida-Virumaale, kus programmis on Narva kindluse, Kohtla Kaevanduspargi ning  Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse külastamine.  10.detsembril on võõrustajaks   Valgamaa Kutseõppekeskus ning kultuuriruumi rikastamiseks külastatakse Otepää Suusamuuseumi, Otepää Lipumuuseumi. Kolme kutsehariduskeskuse ühisprojekti lõpetamine toimub Sangaste lossis.

Ühisprojekti rahastab „Inimressursi arendamise rakenduskava“ prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Keeleõppe arendamine” programm „Keeleõppe arendamine 2011-2013”.

Lisainfo:
Ellen Aunin
ellen.aunin@khk.ee

Avaldatud: 19.11.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal