Simmo Pukk – parim muinasjutukirjutaja

Äsja tehti Eesti Spordimuuseumis kokkuvõte Vancouveri taliolümpiateemaliste muinasjuttude kirjutamise konkursist.

Eesti Spordimuuseumi korraldatud konkursil, mis kestis 1.-28. veebruarini võisid koolinoored muinasjutuvormis kirjeldada just selliseid taliolümpiamänge nagu neile meeldis. Võitnud muinasjutud valis välja žürii, mille tööd juhtis 2010. aasta Vancouveri olümpiaraamatu peatoimetaja, spordiajakirjanik Gunnar Press.

Konkurss toimus neljas vanusegrupis ja suur rõõm on tõdeda, et vanimas vanuserühmas (X – XII klass) saavutas esikoha Tartu KHK üldehituse eriala teise kursuse õpilane SIMMO PUKK. Žürii kiitis Simmo Puki muinasjuttu „Taliolümpiamängud Punase Vahtralehe maal“, mille kirjutamisel juhendas teda eesti keele ja kirjanduse õpetaja Eha Popandopulo.

Et konkursist osavõtt oli väga aktiivne – kokku esitati spordimuuseumile 535 muinasjuttu rohkem kui 50 koolist kõikjalt üle Eesti, siis otsustasid korraldajad parematest töödest välja anda omaette muinasjuturaamatu. Kogumikku „Talviseid olümpiamuinasjutte“ pääses 50 muinasjuttu, mis raamatus on järjestatud vanuserühmade kaupa.

Noortele muinasjutukirjutajatele andsid autasud kätte Eesti tippsuusatajad Andrus Veerpalu ja Jaak Mae. Simmo Pukki autasustati diplomi ja muinasjutukogumikuga ning teda pildistati koos Veerpalu ja Maega (!).

Õnnitleme kutsekooli muinasjutumeistrit ja tema õpetajat!

Avaldatud: 13.05.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal