Mihkel ja Laura – Eesti parimad kokad

Nooruslikul Kevadel Narvas tunnistati parimaks peakokas Mihkel Manglus ja parimaks abikokaks Laura Sepp Tartu Kutsehariduskeskusest. Järgnesid kokapaarid Kuressaare Ametikoolist ja Haapsalu Kutsehariduskeskusest.

Traditsiooniks saanud noorte kokkade ja teenindajate kutsevõistlus Nooruslik Kevad 2010 toimus 6. – 7.aprillil Narva Kutseõppekeskuses . Eesti kutseõppeasutustest oli võistlemas kokku 24 võistkonda. Vastavalt võistlustingimustele moodustasid võistkonna kaks kokka ja üks teenindaja.

Tartu Kutsehariduskeskust esindasid kaks võistkonda:

 • TKHK I – peakokk Mihkel Manglus (K109) ja abikokk Laura Sepp (TTe08), teenindaja Artur Bogdanov (KE209)
 • TKHK II – peakokk Jaanika Luhamaa (K108) ja abikokk Kaia Luppe (K207), teenindaja Kaarel Roose (TTe08)

Kokkadel tuli valmistada pearoog seakarbonaadist ja -maksast ning dessert. Desserdi toorainete loetelu avalikustati vahetult enne võistluse algust.

Teenindajad voltisid salvrätikuid, tegid alkoholi pimetesti, katsid piduliku laua kahele kliendile ning serveerisid külalistele kokkade valmistatud roogi. Selgitati välja parim kohvivalmistaja ja täpseim veinivalaja.

Parima teenindaja auhinna pälvis Anžela Avzalova Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolist , teiseks ja kolmandaks jäid Haapsalu ja Pärnu KHK esindajad.

Tartu Kutsehariduskeskust esindanud kokad Jaanika Luhamaa ja Kaia Luppe ning teenindajad Artur Bogdanov ja Kaarel Roose tegid tubli soorituse, kuid võitjate hulka sel korral ei jõudnud.

Kutsevõistlusteks valmistumisel juhendasid kokaõpilasi kutseõpetajad Juta Laatsit, Liia Sinivee, Jolanda Pärtmaa, Maire Linsi, teenindusõpilased harjutasid Ülle Kruuda ja Vello Kalamehe juhendamisel.

Õnnitleme võitjaid!
Täname juhendajaid!

Tiina Kivimeister
Majutus- ja toitlustusosakonna juhataja

Avaldatud: 09.04.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal