Põhihariduseta noored saavad võimaluse aastaga ameti omandada

„Infopäeva eesmärk on rääkida projektist võimalikult laiahaardeliselt, nii potentsiaalsetele õpipoistele/-tüdrukutele kui ka neile, kes meie potentsiaalsete projektis osalejatega oma töös kokku puutuvad,“ selgitas Mariann Saaliste, Phare 2002 projektijuht Tartu Kutsehariduskeskuses.

Põhihariduseta noortele tutvustatakse polsterdaja, puhastusteenindaja ning jalatsipealsete koostaja ametit ning üldkeskharidusega noortele koostelukksepa ametit.

Infotunnile eelneb võimalus huvilistel teha kutsesobivustesti ning infotunnile järgnevalt viiakse soovijad bussidega neid huvitanud erialaga ettevõttesse tutvuma. Puhastusteenindaja erialast huvitatud OÜ Majatek’i, polsterdamisest huvitatud AS Tarmeko’sse, jalatsipealsete õmblemisest huvitatud AS Samelini ning koostelukksepatööst huvitatud AS Tarkonisse.

„Loodetavasti aitab selline mitmest osast koosnev infopäev noortele põhjalikke seletusi andes neis ka huvi tekitada,“ sõnas Saaliste.

Õpipoisi projekti eesmärk on välja töötada ning rakendada õpipoisi koolitusprogramme, aitamaks kaasa kutseoskusteta noorte integreerimisele tööturule. Saaliste sõnul on tegemist Eestis uudse koolitusvormiga, mis mujal Euroopas on laialdaselt kasutusel.

Projekti eelisteks on Saaliste sõnul tihe koostöö kooli ja ettevõtete vahel ning see, et põhiosa praktilisest väljaõppest toimub reaalses töökeskkonnas.

Õppetöö projekti raames toimub maist 2004 oktoobrini 2005, millest kolmandik toimub koolis ning 2/3 ettevõttes.

Dokumente saab tuua 6.-16. aprillini Vanemuise 35 teabetalitusse.
Infot saab 6. aprillil kell 10:00 Vanemuise 35 ruumis 108 toimuval infotunnil ja järgnevatel ringkäikudel, telefonil 7 361 868 ning e-posti aadressil mariann.saaliste@khk.tartu.ee.

Avaldatud: 05.04.2004

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal