Praktikal Hollandis

Kaubanduse eriala kutseõpetajad käisid Hollandis kogemusi hankimas

Eesti Kaupmeeste Liit koos Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsiooni¬keskuse (REKK) ning kaubanduse kutsekomisjoni liikmetega saatis Leonardo da Vinci õpirände projekti VETPRO toetusel 7 vabariigi erinevate kutseõppeasutuste kaubanduse eriala õpetajat nädalaks praktikale Hollandis asuvasse juhtivasse jae-, hulgi- ja rahvusvahelise kaubanduse kutsehariduskeskusesse Kenniscentrum Handel¬.
Tartu Kutsehariduskeskusest osalesid nädalasel välisstažeerimisel Hollandis kaubanduse eriala kutseõpetajad Sirje Mets ja Edda Sõõru.
Praktika peamine eesmärk oli omandada uusi kogemusi ja leida võimalusi kaubanduse eriala kutseõppe ühtlustamiseks Euroopas, tõsta osalejate rahvusvahelist konkurentsivõimet koolitajatena ning muuta tulevaste kaubandustöötajate õpetamise protsessi meie kutseõppeasutustes senisest tõhusamaks ja kompetentsipõhisemaks.
Nõuded kaubandustöötajale on Euroopa siseturul sarnased. Seetõttu oli kaubanduse eriala kutseõpetajatel võimalus Hollandis omandada teiste EL maade vastavate õppeasutuste töötajatega samal tasemel oskuseid ja teadmisi.
Praktika käigus saadi ülevaade kaubanduserialade õpetamisest Hollandi kutsekoolides. Saadi ülevaade sealsetest kutsestandarditest, õppekavadest, nende si¬sust ja kompetentsipõhisest õppetöö korraldamisest. Õpetajatel oli võimalus külastada kahte kaubanduse eriala õpetavat kutsekooli – Helgelo linnas asuvat ROC van Twente ja Apeldoorni linnas asuvat ROC Aventuse kutsekooli ning tutvuda õppetöö korraldamisega neis. Koos Kenniscentrum Handeli hariduskonslultantidega said õpetajad külastada akrediteeritud praktikaettevõtteid, vestelda õpilaste ning nende praktikajuhendajatega. Arutati koostöövõimalusi Hollandi ja Eesti kaubanduserialade kutseõppe valdkonnas.

Sirje Koido
Ärinduse ja kaubanduse juhtivõpetaja

Avaldatud: 30.10.2007

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal