Praktikale Soome

Tartu Kutsehariduskeskuse ja Soome Oulu, Lappia ning Omnia ametikoolide vahel toimub aktiivne koostöö.

Eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses käisid Soomes Oulu ja Lappia ametikoolis projekti “Väärt kogemus põhjanaabrite juurest” raames õppepraktikal 6 Tartu Kutsehariduskeskuse õpilast –
kolmanda kursuse arvutid ja arvutivõrkude eriala õpilased Lembit Mets ja Ulvar Kirs ning autoplekksepa erialalt Siim Raid, Maicel Pütt, Mikk Paap ja Marko Prii.

Praegu viibivad Omnia ametikoolis praktikal juuksuriks õppivad Kaj Pronko, Kädi Kiis ja Reelika Jaska, pagar-kondiitri eriala õpilased Roosi Mehikas, Peep Sikk ja Jane Väär ning kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala õpilased Evert Laul ja Ingar Linnaste.

Õpilastega koos sõitsid kaheks päevaks Soome ka kergetööstuse ja – kodu- ning iluteeninduse osakonna juhataja Liivi Martjak ning kutseõpetajad Sirje Jäär ja Katrin Krünvald, kes tutvuvad Omnia ametikooli toitlustuse ja juuksuri osakonnaga, õpilaste sealsete praktikabaasidega ning õpilaste elu- ja olmetingimustega.

Õppepraktika pikkuseks on 5 nädalat, millest üks nädal on planeeritud kohanemisnädalaks ja ülejäänud neli nädalat ollakse praktikal kohalikes ettevõtetes.
Välispraktikalt tullakse tagasi 13. mail.

Õpirändeprojekti rahastab SA Archimedes Hariduskoostöö keskus.

Avaldatud: 12.04.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal