Presidendi ja linnapea vastuvõtule

21.juunil 2010 toimub Tallinnas, Presidendi roosiaias Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja proua Evelin Ilvese pidulik vastuvõtt vabariigi üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste parimatele lõpetajatele.

16.juuunil võtab Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumis, Toomel Tartu linnapea Urmas Kruuse vastu Tartu linna parimaid gümnaasiumi- ja kutsekoolilõpetajaid.

Presidendi vastuvõtule lähevad Tartu KHK-st kolm õppurit:

 1. KALEV SIIM, üldehituse eriala.
  Kalev tuli esikohale ja sai auhinnaks võitjakellu vabariiklikul müürseppade kutsevõistlusel „Jõulukellu 2009“ ning pälvis ühtlasi au esindada Eestit detsembrikuus Portugalis üleeuroopalistel kutsevõistlustel EuroSkills. Aasta varem osales ta edukalt puuseppade vabariiklikul kutsevõistlusel. Kiitust võttis tubli noormees vastu põhjanaabriteltki, kui oli ettevõttepraktikal Soomes, Oulu ametikoolis. Sõbraliku ja abivalmis kaaslasena ning mitmekülgse spordimehena on Kalevil väljakujunenud selged ja kindlad eesmärgid – et nendeni jõuda, tuleb hästi ja õigeaegselt täita kõik teel ettetulevad ülesanded.
 2. TRIIN PIISPA, müüja eriala.
  Triin võitis käesoleva aasta vabariiklikelt kutsevõistlustelt eripreemia parima kinkepaki kujundamise eest. Ta on kooli kutsevõistluste „Aasta Tegija 2010“ laureaat. Kooli lõpueksamitele lisaks sooritas ta hiilgavalt ka müüja kutseeksami.
 3. KAROLI JASSOV, hotelliteeninduse eriala.
  Karoli esines väga tublilt üleeuroopalistel (Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsioon, mis ühendab endas 400 kooli) kutsevõistlustel, kus ta restoraniteeninduse erialal kolme võitja hulka arvati. Kooli „Aasta Tegija 2010“ kutsevõistlustel saavutas ta 3.koha. Veel kuulub Karolile au osaleda kooli reklaamikampaanias.

Linnapea vastuvõtule lähevad Tartu KHK-st viis õppurit:

 1. KAIRI NAGELMAA, ärikorralduse eriala.
  Kairi on kahel aastal esindanud kooli vabariiklikel kutsevõistlustel, 2009.aastal tuli ta võistkondlikult teisele kohale. Kahel aastal on ta olnud projekti „Jõulud ilusaks“ aktiivne eestvedaja. Sellest projektist tundsid jõulurõõmu Tartu Hooldekodu ja Tartu Turvakodu elanikud. Kairil jätkub indu ja aega kooli mitmete ürituste organiseerimisel ja olla nendes aktiivne kaasalööja.
 2. SANDER KAART, laomajanduse eriala.
  Äsja toimunud esimesel laomajanduse eriala vabariiklikel kutsevõistlustel saavutas Sander kolmanda koha. Ta on oma osakonnas parim õppur ja austatud nii õpetajate kui kaasõpilaste poolt, ta on tõeline oma eriala fänn.
 3. VIKTORIA ZAITSEVA, juuksuri eriala.
  Viktoria kõige säravam saavutus pärineb St.Peterburi rahvusvaheliselt ilufestivalilt „Nevskije Berega“, mida lausa juuksurite olümpiaks nimetatakse, kus ta kategoorias fantaasiasoeng „Meri“ võitis 150 konkurendi hulgas poolfinaalis esikoha ja finaalis teise koha. Väga edukalt, lausa maksimumpunktidele sooritas ta juuksuri kutseeksami.
 4. RAINER LODDE, mehhatroonika eriala.
  Rainer on kooli esindanud mitmetel messidel ja teistel avalikel üritustel. Oma tõsise suhtumisega õpingutesse ja töösse on ta olnud eeskujuks kaasõpilastele. Tema tublidust on vääriliselt hinnanud praktikaaja tööandja, Tartu A.Le Coq õlletehas, kes möödunud sügisel määras Rainerile õpingute edukaks lõpetamiseks stipendiumi ja soovib teda oma kollektiivi liikmeks.
 5. KRISTEN MADISSOO, pagar-kondiitri eriala.
  Kristen on mitu korda osalenud kooli „Aasta Tegija“ konkursil ja saavutanud kolmanda koha. Kooli keskkonnateemalise plakati konkursil tuli võitjaks Kristeni kujundatud plakat. Aktiivse noorena on ta osalenud paljudel kooli tutvustavatel üritustel – Antoniuse Jõululaat, Masingu kooli õpilaslaat, jmt. Väga isamaalise ja aatelise noorena nakatab tema entusiasm ka kaasõpilasi. Oma ettevõttepraktika ajal viibis Kristen Soomes, Omnia ametikoolis, kus põhjanaabrid kiitsid teda tubli töö ja hea suhtlemisoskuse eest.

Täiendav info: Hillar Karm
PR-esindaja
504 8039
hillar.karm@khk.tartu.ee

Avaldatud: 11.06.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal