Pressiteade

03. mai. 2005 a. toimub Tartu Vangla, AS Eesti Vanglatööstuse Liidu ja Tartu Kutsehariduskeskuse vahel koostööleppe uuendamine ja lepingule allakirjutamine.
Koostöölepingu allkirjastavad Tartu Vangla direktor Andrus Kõre, AS Eesti Vanglatööstuse juhatuse esimees Voldemar Nellis ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Kompus.
Koostööleppe eesmärgiks on kutseõppe korraldamine kinnipeetavatele Tartu Vanglas.
Alates 1. veebruarist 2003 a. toimub Tartu Vangla kinnipeetavate kutseõppe läbiviimine. Õppetöö on toimunud väikeettevõtluse, keevitaja ja tisleri erialal.
Hetkel jätkatakse õppetööd tisleri ja keevitaja erialal, vastavalt tasemekoolituse õppekavadele.
Perspektiivis on plaan laiendada õppimisvõimalusi erinevates valdkondades ja korraldada õppetöö ümber kursusepõhilisele õppele, tsükliõppe vormis. Õppekavad jagatakse tsüklitesse nii, et kinnipeetavatele antakse võimalus osaleda õppimisprotsessis edasi nii vanglast vabanemisel, kui ühest kinnipidamisasutusest teise üleviimisel.
Materiaalse baasi kindlustamiseks eraldas Justiitsministeerium 200 000 EEK. Haridus ja Teadusministeeriumi 2005 aasta eelarvesse on planeeritud vanglakoolituse jaoks ja seadmete muretsemiseks Tartu Kutsehariduskeskusele 550 000 EEK. Vanglakoolituse eesmärgiks kinnipidamisasutuses on peale vabanemist konkurentsivõime omamine tööturul.

Avaldatud: 29.04.2005

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal