Rahvusvahelise kutsevõistluse WorldSkills 2005 külastus

26.-29.mail 2005 toimusid Helsingis ülemaailmsed kutsevõistlused WorldSkills 2005, mida 27.mail külastas ka Tartu Kutsehariduskeskuse 49-liikmeline, peamiselt kutseõpetajatest komplekteeritud esindus.
Kutsevõistlused toimusid Helsingi Messikeskuses ning seda ümbritseval maa-alal, kokku 42 000 ruutmeetri suurusel pinnal hoones sees ning 10 000 ruutmeetril väljaspool hoonet. Kokku mahutab messikeskus 150 000 külastajat. Võistluspaigad olid spetsiaalselt rajatud selle võistluse jaoks sisustatud messikeskuse 6 halli ning selle ümbrusse.
Kutsevõistlustel võistlesid kuni 23-aastased noored kokku 39 erialal tehnoloogia, tööstuse ja teeninduse valdkonnas. Kokku oli 4 päeva jooksul võistlustules ligi 700 noort 39 erinevast riigist. Kõige suurema esindusega olid väljas Soome (44), Korea, Prantsusmaa, Jaapani ja Hollandi kutseõppeasutused.
Ülemaailmsed kutsevõistlused toimuvad iga 2 aasta järel, kuid Põhjamaades toimusid taolised võistlused esmakordselt. Kuna järgnevatel aastatel korraldavad võistlust nii kauged riigid nagu Kanada ja Jaapan, oli Helsingi võistluse külastamine Eestist pärit huvilistele ainulaadne võimalus suursündmusest osa saada.
WorldSkills missiooniks on tõsta rahvusvahelisel tasemel inimeste teadlikkust oskuste ja kõrgete standardite tähtsusest majanduse edenemisele ning inimeste isiklikule arengule.
Tartu KHK delegatsiooni hulka kuulusid esindajad kõikidest osakondadest, kõikidel osakondadel oli seega võimalus tutvuda kutseõppe maailmatasemega nii õpilaste oskuste kui ka kasutavate seadmete ning vahendite osas. Loomulikult ei ole võimalik ühe päeva jooksul erialaga süvitsi tutvuda, kuid ometi andis võistluste külastamise hea pildi sellest, millise tasemeni on võimalik kutseõppes jõuda. Kõigil osalejatel jääb üle ainult mõelda, mida igaüks saaks teha selleks, et nähtud taset saavutada.

Avaldatud: 07.06.2005

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal