Alex-Edward Raus krooniti maailmameistriks

Tšehhi Vabariigis Pilzenis toimunud noorte ja juunioride MM-il jõutõstmises tuli kuni 100 kg kaaluvate noorte konkurentsis võitjaks meie kooli toiduainete töötlemise eriala teise kursuse õpilane ALEX-EDWARD RAUS. Tema kogusumma oli 817,5 kg.

Tasavägises heitluses maailammeistri tiitlile pakkus meie 18-aastasele noorele vägilasele kõva konkurentsi Venemaa esindaja Sergei Usov (805,0 kg). Kolmandaks jäänud põhjanaabrite esindaja soomlane Teemu Leppanen kotas meie noormehele juba 65 kiloga.

Ka üksikaladel oli Alex-Edward edukas:

kükis (315,0 kg) oli ta esimene, surumises sai ta hetkeks enda nimele isegi maailmarekordi (217,5 kg), kuid kaotas selle hiljem 5 kg raskema kangi üles lükanud venelasest konkurendile, seega teine koht ja teiseks jäi ta ka jõutõmbes (285,0 kg).

NB! Veel on tähelepanuväärne, et Alex-Edwardi kogusummat suutis noorte arvestuses MM-il ületada vaid üksainus võistleja – kuni 110 kg kaalukategooris 3,5 kg suurema kogusummaga võitnud ameeriklane.

Jõutõstmise treeninguid alustas Alex-Edward Kõrveküla rammumehe Margus Pärsiku käe all ja jätkab praegu harjutamist Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis Peep Pälli juhendamisel, kes nõustas teda ka Pilzenis toimunud MM-il.

Alex-Edward Raus oli eestlastest ainus, kes pjedestaalil selle kõige kõrgemale astmele jõudis.
Juunioride arvesuses saavutas Alex-Edwardi klubikaaslane Elar Kraav kuni 100 kiloste kaalukategeerias jõutõmbes 322,5 kiloga kolmanda koha.

Õnnitleme noort vägilast!

Avaldatud: 06.09.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal