Roheliste tegude kool

Abikäe selleks on ulatanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, kelle toetusel viiakse ellu projekt „Keskkonnanädal Tartu Kutsehariduskeskuses“. Ettevõtmine kätkeb endas sootuks palju enamat kui vaid üks keskkonnatemaatikale pühendatud nädal.

Projekti käigus saavad õpilased avaldada oma arvamust ja nägemust keskkonnahoiuga seotud erinevatel teemadel, panna proovile oma teadmised mitmetel teemakohastel konkurssidel.

Loomingulise vaimuga õpilastel on näiteks võimalus valmistada plakat teemadel “Prügi tapab” või “Jäljed looduses” või “Loodus ei andesta…” . Või hoopiski lasta oma fantaasia mõttelennul ja sulel vahedalt joosta ning väljendada oma mõtteid kirjandi abil – näiteks teemadel „Loodus ei andesta vigu“ , „Säästes kindlustan tulevikku“ , „Kui keskkonnasõbralik on minu eriala?“ jne.

Analüütilist mõtlemist ja uudishimu on võimalik rakendada uurimistööd tehes. Parimatest uurimistöödest pannakse kokku brošüür.

IT-erialade õpilased koostavad interaktiivseid õppevahendeid , et kõigil huvilistel oleks võimalik kaasaaegseid tehnilisi võimalusi kasutades oma keskkonnaalaseid teadmisi proovile panna.

Kõige krooniks valmistavad osavad nobenäpud kantud ja vanadest riietest uued kollektsioonid. Juuksuri eriala õpilastel on hea võimalus sinna juurde kujundada sobivad soengud.

Oma keskkonnaalaseid teadmisi saab kontrollida viktoriinil .

Et tõsta õpilaste, aga ka õpetajate, teadlikkust keskkonnahoiu vallas, kutsutakse kooli esinema mitmeid oma eriala spetsialiste, kes räägivad ökomajade ehitusest, alternatiivenergia kasutusvõimalustest, geneetiliselt muundatud toidust ja veel paljust muust.

Avaldatud: 15.02.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal