Saksa noored elektrikud hindasid praktika väga heaks

Osnabrücki Tehnika Kutsekoolis elektriku ametit õppivad Robin Päsler  ja Hendrik  Hirte on juba kuu aega  Tartu Kutsehariduskeskuses praktikal ning peagi ootab ees kodutee.

18. oktoobrist kuni 1. detsembrini vältava ettevõttepraktika kohaks oli noormeestele  Tartus tegutsev OÜ Welco Elekter, mis projekteerib ning ehitab  sise- ja väliselektripaigaldisi.  Ühe päeva nädalas  osalesid nad aga õppetöös, külastades praktilisi tunde tööstustehnoloogia osakonnas ning õppides eesti keelt ja kultuuri turismiosakonnas. Nii näiteks külastasid nad koos  turismiõppuritega AHHAA keskust ja osalesid Pärnus toimunud rahvusvahelisel turismihariduskonverentsil. Lisaks  näitlesid  Saksa noored õppefilmis, mis  näitab teenindussituatsione koolihotellis ja räägib muuhulgas ka  kutsealase võõrkeele õpetamise vajalikkusest.

Hendrik ja Robin on tänulikud väga hea praktikakorralduse eest. Nad on vaimustuses, et nii koolis kui ettevõttes laabub suhtlus saksa või inglise keeles.  Noormeeste sõnul on nad Eestist leidnud palju sõpru ning  tulevad siia kindlasti tagasi.

Eelmisel nädalal käis Tartus kontrollvisiidil ja edasist koostööd arendamas ka Osnabrücki kooli osakonnajuhataja Günter Willmann.

Välispraktika saab teoks EL hariduskoostöö projekti toel.

Saksa kultuuri jälgedel

Lisainfo:

Külli Toots
Turismiosakonna kutseõpetaja

Avaldatud: 25.11.2014

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal