Sakslased avaldasid imestust

Möödunud nädalal külastas Tartu Kutsehariduskeskust Saksamaa Schwerini Kutsehariduskeskuse grupp erivajadustega õpilasi ja õpetajaid. Tartu KHK-s nähtu oli sakslaste jaoks rohkem kui üllatav. Osa õpilastest avaldas soovi kohe siia õppima jääda.

Ehitus- ja puiduosakonna tööpinke vaadates ütlesid külalised, et neil küll nii uut, uhket ja kallist tehnikat ei ole. Imestati, et kool valmistab nii suures mahus ise endale mööblit ja võtab vastu tellimusi ka väljastpoolt, et saepuru ja tolm pressitakse kokku küttebriketiks ning ventilatsioonikorstnast tuleb välja puhas õhk.  Õpilaskodu korpuses imestati iluõppesalongi avarust ja puhtust, samuti seal olevaid masinaid ja töötingimusi. Õpperestoranis kiideti maitsvaid ja odavaid toitusid, seal praktikal olevate õpilaste teeninduskultuuri ja nende kaunist vormiriietust. Kooli spordibaasid meeldisid neile väga ja lausa ohati jõu- ja aeroobikasaali sisustust nähes.

Uudistati ka meie elektroonilist tunniplaani ja kogu rühm pildistas meie sise-TV monitori all, kus neid emakeelne tervitus vastu võttis.

Tartu KHK tutvustust aitas saksa keelde ümberpanna Tartu Haritlaste Liidu Projektid MTÜ juhatuse liige Luigi Päri.

Taevaskoja noortelaagris elavad saksa noored töötavad praegu Maarja Külas, kus ehitavad kasvuhooneid, teevad viimistlus- ja aiatöid.

Avaldatud: 25.05.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal