Schneider Electric Eesti AS ja Tartu KHK kahepoolne koostöö

Globaalse energiaseadmete juhtivtootjana opereerib Schneider Electric rohkem kui 100 riigis ja pakub kompleksseid lahendusi mitmetel turgudel, hõlmates energia infrastruktuuri, tööstuslikku tootmist, hoonete automaatikat ja andmesidevõrgustikku. Tuhanded toote sortimendis olevad elektrilised komponendid on arendatud pikaajalise koostöö tulemusel, kuhu on kaasatud turuliidritest eksperdid, kes on pühendunud klientide mitmekülgsele teenindamisele, võimaldades muuhulgas kiireid tarneaegu. Tartu Kutsehariduskeskuski on saanud jala elektrihiiu ukse vahele ja alustanud koostööd korporatsiooni volitatud esindaja Schneider Electric Eesti AS-ga.

Koostöö võimaldab Tartu KHK-l saada värskeimat infot erinevatest tehnoloogilistest arengutest otse elektrigigandi Eesti esindajalt – KHK õpetajatele viiakse läbi regulaarseid koolitusi, et seadmete ja tehnoloogiate kiiresti muutuvas maailmas oleks neil võimalik ka meie õpilastele uusimat teavet valdkonnast jagada. Lisaks pakub meie uus koostööpartner meile ka pisut materiaalset toetust, sisustades madalpinge elektrikilbi- ja installatsiooniseadmete ja uusimate elektriliste komponentidega õppelabori. Elektrikutele lisaks võidavad koostööst Schneider Electric Eesti AS-ga ka mehhatroonika ja autodiagnostika erialade õpilased, kes tööturule sisenedes tunnevad end kindlamalt, omades kokkupuudet uute elektriliste osistega ning on juba õppimise käigus omandanud kaasaegsed töövõtted.

Koostööst Schneider Electric Eesti AS-ga saadav kasutegur KHK-le on ilmselge, ent mis tulu saab ülemaailmselt tuntud organisatsioon koostööst meiega? Vastus on lihtne. Iga tuleviku peale mõtlev ettevõtja, eriti selline, kes investeeris tootmisse, soovib oma kaubaartiklitele turgu kindlustada. On täiesti loogiline ootus, et õpilased, kes puutusid tootega õppeprotsessi käigus, kasutavad tulevikus julgemini just neid brände ja detaile, millega nad on harjunud. Muidugi on suuremad lootused suunatud neile, kes jätkavad oma õpinguid ja saavad objekti- ja projektijuhtideks või projekteerijateks, st nendest saavad brändile lojaalsed otsustajad. Lisaks on Schneider Electric Eesti AS-il õigus kasutada nende poolt sisustatud õppelaborit oma personali ja partnerite koolitamiseks, mis ühtlasi on heaks reklaamiks KHK-le. Koostöö tõotab tulla ladus ning kasulik mõlemale poolele.

Kui palju on maailmas neid organisatsioone, kes suudavad peavarju pakkuda mitmele globaalsele korporatsioonile korraga? Mitte paljud, ent Tartu KHK on üks selliseid. Põllu tänava õppehoone vastvalminud laiendus peidab endas Toyota õppelaborit, mis pakub pea kõiki võimalusi autoerialade õpilastele praktiliste harjutuste sooritamiseks näitlikel õppevahenditel. Toyotale sekundeerib Schneider Electric – koos luuakse õpilastele suurepärased tingimused mitmekesiseks erialaseks väljaõppeks.

Lisainfo:
Ingrid Knuut
elektrikute kutseõpetaja
E-post: ingrid.knuut@khk.ee

 
Tekst:
Hedi Männi
koordinaator-teavitusspetsialist
E-post: hedi.manni@khk.ee
Tel: 736 1894

Avaldatud: 17.01.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal