Silver Kämära sõidab EuroSkillsile

Äsja Võrumaa Kutsehariduskeskuses  toimunud mööblitislerite kutsevõistluste võitis Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane Silver Kämärä ja lunastas võiduga enesele õiguse sõita detsembrikuus Portugali, Lissaboni Eestit esindama rahvusvahelisel kutsevõistlusel EuroSkills 2010 .

Teise koha sai võistluste korraldajate esindaja Rainer Kommer, kolmas oli Haapsalu Kutsehariduskeskuse esindaja Aleksander Kask.

Kolm päeva kestnud mõõduvõtmisel tuli noortel mööblitisleritel etteantud jooniste järgi valmistada täispuidust sahtel ja riiulitega kapp.

Silver Kämärä, kes on alles teise kursuse õpilane sai selle ülesandega väga edukalt hakkama ja kogus 100-st võimalikust 93 punkti. Kõrge punktisumma näitab, et kõik tema poolt tehtud töö elemendid olid väga head: täpsus, viimistlus kui ka detailide omavaheline kokkusobimine ja funktsionaalsus.

Võistluste peaekspert Jüri Minjajev Eesti Mööblitootjate Liidust rõhutas, et kõigi auhinnalistele kohtadele tulnud võistlejate erialased oskused ja võistlustööde kvaliteet on eelmiste aastatega võrreldes tänavu märgatavalt paremad.

Silver Kämäräl aitas võistlusteks ette valmistuda kutseõpetaja Andrus Kolonistov.

Meenutame, et üle-eelmisel aastal Eesti parimaks nooreks mööblitisleriks kroonitud Tartu KHK õpilane Ivo Ilm osales möödunud sügisel Kanadas, Calgarys toimunud WorldSkillsil ja saavutas seal eestlastest parimana väga kõrge 10.koha. Kas Silver Kämärä astub Ivo Ilma jälgedes, selgub aasta lõpul toimuval EuroSkillsil?

Mööblitislerite võistluse korraldas SA Innove koostöös Eesti Mööblitootjate Liidu ja Võrumaa KHK -ga.

Võistlust rahastasid Euroopa Sotsiaalfond , Haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Mööblitootjate Liit .

Täiendav info: Andrus Kolonistov
kutseõpetaja 7361 854, 5160659
andrus.kolonistov@khk.tartu.ee

Koostaja: Hillar Karm
PR-esindaja
50 48039
hillar.karm@khk.tartu.ee

Avaldatud: 05.04.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal