Soome õpilasi huvitab sepatöö

30.novembril saabusid Tartu Kutsehariduskeskusesse õppepraktikale noored kahest Soome ametikoolist. Helsingi Tehnilise Ametikooli (HELTECH) õppurid on Tartus praktikal juba viiendat aastat ja nende praktikaaeg kestab kaks nädalat.

Nagu varasematelgi aastatel, nii ka seekord on helsingilased Janne Alakotila, Ossi Karttunen, Eemeli Kostilainen, Ville Sarkkinen ja tõmmu nahavärviga Mansali Sane Velazquez eriti huvitunud sepatööst, sest nende koolis seda ei õpetata.

Ukse sepatöö saladuste maailma avab õppuritele meie metallitöö Grand Old Man „sepatööprofessor“ Jaan Sakson. Õpilastega on kaasas kutseõpetaja Jari Kultanen. Praktika ajal meisterdatud sepised saavad noored koju kaasa võtta.

Oulu Ametikooliga on Tartu KHK-l sõlmitud koostööleping, mille kohaselt tartlased käivad Soomes ja soomlased Tartus.

Nüüd saabusid Tartusse praktikale, mis kestab täpselt soomlaste pikkujoulude (17.detsember) alguseni neli õppurit Oulust – Teemu Vähäkuopus ja Jani Lintula elektrierialalt ning Mikko Uusimaa ja Mika Kokko masinate- ja metallitöö erialalt. Õpilastega on kaasas kutseõpetaja Pekka Castren.

Täiendav info: Põhjanaabrite Tartus viibimise ajal tähistab Soome oma riigi 93.sünnipäeva, mille pühitsemise raskuspunkt Eestis on tänavu koondunud Tartusse.

Pühapäeal, 5.detsembril, kell 12.00 toimub Tartu Ülikooli aulas sel puhul pidulik aktus ja kontsert. Päevakohase kõne peab Jyväskylä Ülikooli ajalooprofessor Seppo Zetterberg, kes on 2007.aastal trükist ilmunud Eesti ajalooraamatu autor.

Veel on tähelepanuväärne, et Soome noorte jaoks on riigi aastapäev niivõrd austatud sündmus, et kodumaa tähtsaima pidupäeva aktusel osalemiseks laenasid noormehed mullu endile selga lausa mustad ülikonnad.

Koostaja: Hillar Karm
PR esindaja, 50 48 039
Hillar.karm@khk.ee

Avaldatud: 02.12.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal