Stardipäev avab kutsehariduskeskuse suvise vastuvõtu

Teisipäeval, 25. juunil algab Tartu Kutsehariduskeskuses  sisseastumisdokumentide vastuvõtt.

Tänavu saab õppima asuda kokku 61 õppegruppi, nende hulgas on ka kaks uut eriala: pottsepp ja IT-süsteemide spetsialist. Riigi finantseeritavaid õppekohti on veidi üle 1400 ning eriala omandama oodatakse keskhariduse ja põhihariduse omandanud noori aga ka põhihariduseta õpilasi.

Tartu Kutsehariduskeskuses pakutav lai erialade valik ning kaasaegsed õppetingimused on kutsehariduskeskusest teinud hinnatud kutsekooli, kuhu õppima pürgida. Ka tööandjad on kooli lõpetajaid hästi vastu võtnud – möödunud aasta lõpetajatest töötab 67 % ja edasi õppima asus 21 % vilistlastest. Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus selgitas seniseid saavutusi praktilise õppe sisuka korraldusega. “Meistriks ei sünnita vaid õpitakse meistrite käe all,” ütles ta ning lubas, et koostöös ettevõtete ja praktikutega suureneb  oskuste arendamise tähtsus õppetöös veelgi.

Selleks, et tulevaste õppurite valikuid hõlbustada kutsub kutsehariduskeskus vastuvõtu avapäeval, 25. juunil kõiki huvilisi stardipäevale, kus saab tutvuda nii Põllu kui ka Kopli õppekorpuse erialade ja õppetöökodadega. Muuhulgas räägitakse eriala ringkäikudel vastuvõtu katsetest ning õppekorraldusest ja saab küsida  karjäärinõu. “Lubame stardipäeval kiigata õpilaskodu tubadesse ning räägime ka erinevatest toetusvõimalustest, mida oma kooli õppuritele pakume,” selgitas tugikeskuse juht Merle Väliste ning kinnitas, et kõigile õppuritele kindlustatakse koht ühiselamus.

“Kuigi vastuvõtu esimesel päeval käib dokumente toomas tavalisest enam õppijaid, otsustasime neile kooli võimalustest põhjalikuma ülevaate anda, et eriala valik oleks kindel ja kaalutletud otsus,”  lisas Väliste. Kõigi stardipäeval osalenute vahel loosib kool välja tasuta B-kategooria autojuhikursuse.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt  Tartu Kutsehariduskeskuses on avatud 25. juunist kuni 2. augustini tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1B. Rohkem vastuvõtuinfot  saab veebilehelt www.khk.ee või Skype teel karjaarinoustaja@khk.ee

 

Lisainfo:
Kaire Mets
Turundusjuht
Tel 7361 877

 

Avaldatud: 19.06.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal