Tartu kesklinna püstitati ametimeeste kujud

Täna, 27 mail püstitasid Tartu noored eesotsas kutsehariduskeskuse õppuri Oliver Süvalepaga Tartu kesklinna kujud, mis jutustavad noorte tulevikust, valikuvõimalustest ja eneseteostusest.

Noorteprojekti „Poolel teel“ eestvedaja Oliver Süvalepa sõnul sümboliseerib projekti pealkiri seda, et kui noored teavad, millist eriala valida, siis on nad juba poolel teel õigete otsuste langetamiseni.

Projekti raames koguti üle 60 noore tartlase ideid nende tulevastest ametitest ja elukutsetest ning loomulikult lõid noored kaasa  neid ameteid esindavate kujude värvimisel. Nii seisabki Poe tänava ja kaubamaja vahelisel alal kokku viisteist erinevat ametimeest, näiteks arhitekt, vetelpäästja, juuksur , sõjaväelane, müürsepp ja paljud teised. Paljusid neist väärt elukutsetest saab õppida Tartu Kutsehariduskeskuses.

Kutsehariduskeskuse rekreatsioonikorralduse eriala lõpetava Oliveri jaoks on „Poolel teel“ aga tema lõputöö. Kooli lõpetamise järel ootab teda sõjavägi ning peale seda loodab noormees tööd leida mõnes noortekeskuses. „Samas on rekreatsioonikorralduse eriala piisavalt lai, nii et huvitavaid väljakutseid peaks leiduma,“ lisas ta.

Noorteprojekti toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Tartu Kutsehariduskeskus ja Stop OÜ ning installatsioone  Tartu kesklinnas saab nautida kuni 14. juunini.

Lisainfo:
Oliver Süvalep
tel 55633012
Oliver.suvalep@khk.ee

Avaldatud: 27.05.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal