Tartu KHK müüja eriala õpilased käisid Leonardoga Soomes

11.11–15.12.2012 sooritasid Gaidi Rosenthal ja Geili Tulits õppegrupist MY11 Leonardo da Vinci praktikaprojekti “Improving practical skills in Europe” toel välispraktika Soomes Oulainenis.

Enne praktikat toimusid infotunnid koolis projektijuhi Andrei Atškasoviga ja 30 tundi soome keele õpet.

Esimesel nädalal tutvusime praktikakohaga, milleks oli K-supermarket ja käisime kohalikus ametikoolis suupillikontserdil. Kolmel esimesel päeval olid meiega kaasas  õpetaja Vaike Vetka ning osakonnajuhataja Sirje Koido.

Teisel nädalal külastas meid kohalik ajakirjanik, tegime väikese intervjuu ning paar piltigi. Külastasime ühte ametikooli õpetajat. Ka viidi  meid kontserdile nimega „Talvi Harmonikka“,  kus saime näha ja kuulda väga suurejoonelist esinemist Guardia Nurva orkestri poolt. Lisaks tehti meile linna lühitutvustus.

Neljandal nädalal käisime ratsutamas ja külas ühel soome perekonnal. Praktikal käies möödus aeg peamiselt kaupa välja pannes. Lisaks saime soome keelt õppida ja praktiseerida ning õpetada eesti keelt kohalikele ametikooli  õpilastele ja nende õpetajale.

Viimasel nädalal  käisime Kalajoki  kirikus kaunil jõulukontserdil ning meie üllatuseks külastasid meid ühel õhtul Soome poisid, kes on omakorda praktikal käinud Tartu Kutsehariduskeskuses. Oli väga huvitav rääkida ja saada neilt  positiivset tagasisidet  meie kooli kohta.

K-supermarket

 

 

 

 

 

 

K-supermarket, Oulainen

Praktikavälisel ajal tutvusime erinevate linnadega, veetsime  aega  toredate töökaaslastega, käisime jõusaalis ja ujumas ning nautisime sealolekut.

Välispraktika Soomes oli silmaringi laiendav ja väga huvitav kogemus. Kindlasti tuleks sellest programmist osa võtta – saab palju uut näha ja kogeda!

Tekst: Gaidi Rosenthal ja Geili Tulits (MY11)

Avaldatud: 30.01.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal