Tartu KHK müüja eriala õpilased käisid välispraktikal Soomes Omnia koolis

Kolm Tartu Kutsehariduskeskuse müüja eriala õpilast – Laura Pruks (MY09), Mari-Liis Aalmaa ja Maksim Loknovski (mõlemad MY10-st) käisid 28. novembrist kuni 14. detsembrini Leonardo da Vinci programmi õpirändeprojektiga „Useful practice across the Europe“ välispraktikal Soomes.

Praktikakohtadeks olid Espoo keskuses asuvad Omnia kooli kauplused – Laural ja Maksimil Omnia Shop ning Mari-Liisil Fridantori kauplus. Laurat ja Maksimi juhendasid Piia Haukka ja Kati Aulen ning Mari-Liisi juhendas Mirja Juhine.

Tööülesanneteks olid kauba väljapanek ja vastuvõtt, kassades klientide teenindamine, kauba varustamine hindadega, inventuuri tegemine, kuuraha lugemine, triipkoodide loomine arvuti programmi abil, triipkoodide sisestamine arvutisse, kauba seisu kontrollimine, riiulite korrashoid jne.

Lume äkiline saabumine ei takistanud meil Soome iseseisvuspäeval (6. detsembril) grillimast. Sõitsime kahe bussiga maha pika maa ning lisaks kõndisime 5 km. Kohale jõudes grillisime vorstikesi ja mängisime Soome populaarsemaid mänge. Uurisime sealset ümbrust ning oli huvitav näha kuidas soomlaste grupid jalutasid koertega metsa vahel ringi. „Koju“ jõudes olime kõik väga väsinud.

Lisaks praktikale oli meil palju vabaaega, mida sisutasime Helsingi ja Espoo keskustes käimisega.

Elasime Finnsimäki ühiselamus, mis asub Espoo keskusest 4 minuti rongisõidu ja 15 minuti bussisõidu kaugusel. Peale eestlaste elasid ühiselamus itaallased, kellega tegime juba teisel päeval tutvumisõhtu koos mõningate Omnia kooli õpilastega, kes tulevad kevadel Eestisse välispraktikale.

Projekti raames korraldati keelelist ettevalmistust soome ja inglise keele alal, mis aitas tutvuda Soome kultuuri, kommete ning klientidega suhtlemisega.

Kogu projekt oli tore ja silmaringi hariv. Saime palju uusi kogemusi, tutvusi, keelepraktikat ja muud huvitavat. Kindlasti soovitame teistelgi, kui võimalus antakse, välispraktika kogemust proovida – tulevikus tuleb see kasuks.

Täname Tartu Kutsehariduskeskust võimaluse eest, mis andis meile kogemuse kogu eluks!

Mari-Liis Aalmaa (MY 10)

Avaldatud: 21.12.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal