Tartu Kutsehariduskeskus avab kevadisel koolivaheajal vastuvõtu

Tartu Kutsehariduskeskus otsustas avada kevadisel koolivaheajal vastuvõtu põhihariduse baasil erialadele.  Dokumentide vastuvõtt toimub 12.-19. märtsil  ning testid ja vestlused  20. märtsil.

Õppekorralduse juhi Mariann Karja sõnul peaks kevadise vastuvõtu avamine looma kõigile põhikooli lõpetajatele sarnased võimalused olgu nende edasiõppimise eelistus siis gümnaasium või kutseõppeasutus. “Tahame selle uuendusega suurendada sisseastujate ja nende perede kindlustunnet,” sõnas Karja.

12. märtsist – 19. märtsini saavad soovijad oma dokumendid sisse anda ja 20. märtsil toimuvad kutsehariduskeskuses testid ja vestlused.  Valdkondade vastuvõtukomisjonid teevad otsuse mõne päeva  jooksul ja siis saavad kandidaadid e-keskkonna kaudu tulemustest teada.

Kevadisel koolivaheajal saab kandideerida kõigile põhihariduse aga ka haridusnõudeta erialadele.  “Ainsaks erinevuseks tavapärase protseduuriga on see, et noored, kes  lõputunnistuseni jõuavad alles juunikuus, esitavad  kandideerimisel jooksva aasta valge tunnistuse. Vastuvõetud õpilastel tuleb põhiharidust tõendav dokument aga kooli tuua ja oma õppimaasumine kinnitada enne 22. juunit. “Kes kandideerib kevadel, saab suvel rahulikult puhata,”  tutvustas Karja kevadise sisseastumise kava.

Endiselt saab Tartu Kutsehariduskeskuses kandideerida ka kahele erialale. “Kahe eriala valik ei tohiks siiski olla juhuslik, vaid hästi läbimõeldud ja kaalutletud, kuna tuleb ju osaleda mõlema valitud eriala testidel ja vestlustel,”  selgitas karjäärinõustaja Regita Saksing. “Seetõttu  saab kahele erialale kandideerida konsulteerides karjäärinõustajaga,” lisas ta.

Täpsemat infot  Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastumise korrast ning avatavatest erialadest saab reedel, 13. veebruaril Tartus haridusmessil Intellektika, kus Tartu Kutsehariduskeskus avab karjäärikohviku ning erialateatri. Lisainfot saab  kooli kodulehelt www.khk.ee/vastuvott

 

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
tel: 7361870

Avaldatud: 09.02.2015

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal