Tartu Kutsehariduskeskus ja Andras kutsuvad kutseõpetaja arengu üle arutlema

Põhiprobleemina selgub Tartu Kutsehariduskeskuse kvaliteedijuhi Eda Antoni sõnul Euroopa Liidu ühest raamdokumendist “Haridus ja Koolitus 2010” kutsehariduse madal kvaliteet ja vähene atraktiivsus, kuna need ei vasta teadmispõhise majanduse nõudlusele.

“Ilma põhimõttelise muudatuseta kutseõpetajate ettevalmistuses, ähvardab kutseõppeasutusi lähiaastatel kvalifitseeritud õpetajate puudus” selgitas Anton.

Eelfoorumi ülesandeks on kaardistada olemasolevad probleemid ning pakkuda välja võimalikke lahendusi.

“Loodame eelfoorumi tulemusena saada selgust kutseõpetajate kutsestandardi osas, samuti kutseõpetajate koolitussüsteemi kohta, nii põhi – kui täiendkoolituses,” ütles Birgit Lao, ETKA “Andras” vastutav sekretär ja eelfoorumi üks korraldaja.

Foorumil astuvad üles Haridus- ja Teadusministeeriumi Kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna nõunik Külli All, Tartu Ülikooli Haridusteaduskonna hariduskorralduse dotsent Hasso Kukemelk, Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Kompus, TTÜ Avatud Ülikooli juhataja kt Reet Neudorf, Kopli Ametikooli direktor Valvo Paat, Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Kaie Holter, Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse õpetajatalituse spetsialist Kaja Kuuseok, Türi- Tehnika ja Maamajanduskooli täiskasvanute koolituse osakonna juhataja Marika Luik.

Eelfoorumile on oodatud osalema Haridus- ja Teadusministeeriumi, Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse, ülikoolide, kutsekoolide, tööandjate ja koolitajate esindajad.

Eelfoorum toimub 16. juunil kell 11-15 Tartu Kutsehariduskeskuse Kaunase pst 22 õppekorpuses.

Avaldatud: 15.06.2004

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal