Tartu Kutsehariduskeskuse lõpetab täna 708 noort meistrit

Täna, 26. juunil antakse Vanemuise kontserdimajas pidulikult üle 708 Tartu Kutsehariduskeskuse lõpudiplomit. Tänavuste lõpetajate seas on  313 põhikooli baasil ning 395 keskkooli baasil kutse omandanut.

Kiituskirja väga hea õpiedukuse eest saavad 84 lõpetajat. Tänukiri kõrgete kutsealaste oskuste, koolielu edendamise või spordisaavutuste eest antakse 59 noorele. Direktor Andrus Mõttus märkis, et tänavuses lennus on silmapaistvaid lõpetajaid lausa kursuste kaupa. „Ehitusviimistlejate grupis tunnustame  kiituskirja või tänukirjaga pea kõiki lõpetajaid,“ tõi ta näiteks.

Üks tänavustest edukatest lõpetajatest, ärikorralduse eriala vilistlane Julianna Agakerimova kinnitas, et on oma kooliaastatega rahul.  „Sain kutsehariduskeskusest sisukaid ja praktilisi teadmisi ning kogemusi. Õppeprogrammis oli eriti palju praktilist poolt  mistõttu sain  käia  erialapraktikal Inglismaal, samuti Domus Kinnisvaras ja Volga restoranis turunduse ning  Tartu Kaubamaja personalitöö praktikal,“ meenutas Julianna.

Õpilasesinduse juhtimine andis kaasa hulgaliselt häid kogemusi. „Õpilasesinduse juhina sain ma palju kogemusi eestvedamisest, planeerimisest ja organiseerimisest ja ärikorralduse õpilasena hindan seda väga,“ rääkis ta.  Aktiivne Julianna  töötab Kambja Noortekeskuses ning peab plaani sügisel edasi õppida.

Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõppe head taset näitavad edukad vilistlased. Näiteks eelmise aasta lõpetajatest 67% asus tööle ning 21% jätkas õpinguid.

Noori kutseharitud spetsialiste teele saates lausus Andrus Mõttus, et vilistlaste teed on avatud nii edasi õppimiseks kui ka tööle asumiseks. „Targad on need, kes oskavad märgata seda, mis nad on saanud,  meistrid on need, kes oskavad kaasa saadud teadmisi ja oskusi kasutada,“ sõnas Mõttus ning soovis lõpetajatele õnne ja edu oma valitud teel.

Lõpuaktus põhikooli baasil lõpetajatele algab Vanemuise kontserdimajas kell 11.00 ja keskkooli baasil lõpetajatele kell 15.00.

Lisainfo:
Kaire Mets
tel 7361 877

Avaldatud: 26.06.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal