Tartu Kutsehariduskeskuse õmblustöökodade avamine

Ehitustööde käigus ehitati TKHK Kopli tn õppehoone aula ümber tänapäeva nõuetele vastavateks õmbluserialade klassiruumideks. Seni suurema osa ajast kasutult seisnud ning halvas seisukorras aulasse rajati 7 klassiruumi ning 3 õpetajate tööruumi. Seni asusid kergetööstuse osakonna õppeklassid Vanemuise 35 asuvas amortiseerunud õppehoones. Samuti renoveeriti õppehoone fuajee, rajati invatualett ning vahetati õppehoone aknaid.

Õppeklassid sisustati põhiosas olemasolevate õmblusseadmete ja töövahenditega. Phare 2002 projekti „Õpipoisi koolituskavade ja võrgustike arendamine Lõuna-Eestis, Ida-Virumaal ja saartel“ raames hangiti õmblejate, sealhulgas jalatsipealsete õmblejate väljaõppeks 5 postmasinat, 10 paneelmasinat ja muid vajalikke seadmeid kokku rohkem kui 400 000 krooni eest.

Lõppenud ehitustööd moodustavad ühe osa Euroopa Regionaalarengu Fondi ning Haridus- ja teadusministeeriumi poolt toetatavast investeeringuprojektist. Projekti I etapi tööde maht oli 7,2 miljonit krooni, millest Euroopa Regionaalarengu Fond rahastas projekti põhiosa ligikaudu 4,9 miljoni krooni ulatuses, Haridus- ja teadusministeerium toetas projekti 1,2 ning Tartu linn 1,1 miljoni krooniga. Ehitustööde teostajaks oli OÜ TMV Grupp, projekteerijaks OÜ Tartu Projekt.

Tartu Kutsehariduskeskus on üks kümnest kutseõppeasutusest, kes 2003.a novembris esitatud eeltaotluse põhjal on lülitatud struktuurifondide meetme 4.3 „Kutse- ja kõrghariduse ning seda toetava infrastruktuuri kaasajastamine“ investeeringute kavasse.
Investeeringute kava kohaselt on Tartu Kutsehariduskeskuse investeeringuprojekti kogumaksumus 50 miljonit krooni, millest põhiosa rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti kaasrahastuse tagavad Haridus- ja teadusministeerium ja Tartu linn. Järgnevatest töödest on käimas Kopli 1 õppehoone juurdeehituse projekteerimine ning aastal 2006 alustatakse juurdeehituse rajamisega. Ehitustööd on plaanis lõpetada kevadel 2007.

Avaldatud: 25.08.2005

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal