Tartu Kutsehariduskeskuse uue õppehoone pidulik avamine

Avatav juurdeehitus mahutab igati kaasaegsed ehituse ja puiduerialade õppetöökojad ning õppeklassid, samuti õppeklassid toitlustuse ja teeninduse erialade õpetamiseks ning õpetajate tööruumid. Lisaks on õppehoones 270-kohaline auditoorium, infokogu ning õpperestoran. Ehituse netopind on 8134 m² ning juurdeehituse kogumaksumus koos töökodade sisustusega oli 103 miljonit krooni. Juurdeehituse valmimine on võimaldanud vabastada õppetööst lisaks Vanemuise 35 asuvale õppehoonele ka Vaksali 22 aadressil asuva amortiseerunud ehituse ja puidutöö õppetöökoja.

„Uus õppehoone oli meie jaoks lausa hädavajalik, kuna viimastel aastatel oleme töötanud suures ruumikitsikuses. Lisaks olid Vanemuise ja Vaksali tänava hoonete ruumid õppetöö läbiviimiseks juba liiga amortiseerunud, kohati isegi ohtlikud. Uutesse töökodadesse on olnud võimalik muretseda ka palju uusi masinaid ja seadmeid, mis kindlasti parandab väljaõppe kvaliteeti ning võimaldab suurendada õpetatavate erialade valikut. Tore on see, et viimaks ometi on meil olemas korralik infokogu ja suur auditoorium, kus on võimalik pidada nii konverentse, vooruloenguid kui ka näiteks meie õppenõukogusid.” ütles Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Kompus.

Juurdeehituse rajamist alustati 2006.a. aprillikuus. Ehitustööd teostas riigihanke võitnud ettevõte Rand & Tuulberg AS.

Projekti näol on tegemist III etapiga terviklikust projektist „Tartu Kutsehariduskeskuse infrastruktuuri kaasajastamine ja ruumiprogrammi optimeerimine”. Projekti üldeesmärgiks on materiaalsete tingimuste loomine tööturu nõuetele vastava ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise kutsehariduse andmiseks. Esimeste etappide raames rajati Kopli 1 õppehoonesse õmbluserialade õppetöökojad, samuti renoveeriti õppehoone fuajee ning teostati juurdeehituse projekteerimistööd.

Projekti rahastajateks on Euroopa Regionaalarengu Fond, Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu linn. Projekti elluviijateks on Tartu Linnavalitsuse haridusosakond ning Tartu Kutsehariduskeskus.

Lisainfo

Andrus Kompus
Tartu Kutsehariduskeskuse direktor
Telefon 736 1860
Kodulehekülg http://khk.tartu.ee/

Avaldatud: 03.09.2007

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal