Tartu Kutsehariduskeskuse uued erialad: pottsepp ja IT-süsteemide spetsialist

Täna, 25. juunil  Tartu Kutsehariduskeskuses toimuv suur stardipäev avab uute õppurite  vastuvõtuhooaja.

Tänavuse vastuvõtu teevad eriliseks  kaks lisanduvat eriala. Muuhulgas avatakse sügisel, peale kahekümne aastast vaheaega,  pottsepa õpe. Eesti pottseppade ühendusel on nendest arengutest eriti hea meel, sest eriala on vahepeal tublisti edasi arenenud.  Seetõttu osalesid  uue pottsepa  õppekava koostamisel ka MTÜ Eesti Pottsepad esindajad.

„Tänapäeva pottsepal ei piisa vaid paari-kolme ahjutüübi tundmisest. Lisaks oskusele kütteseadmeid ehitada on üha olulisem kliendi nõustamine. Näiteks levib  erinevate taastuvenergia allikate omavaheline kombineerimine, millest üheks on tihti ahi või kamin.  Sobiliku küttesüsteemi lahenduse leidmine kombinatsioonis teiste küttelahendustega on kliendile üha olulisem,“ selgitas MTÜ Eesti Pottsepad juhatuse liige Mati Malm.  Tema sõnul  kehtivad Euroopas tahkekütteseadmetele üha rangemad normid, mis reguleerivad ahjude kasuteguri nõudeid ning puhta põlemise tagamist koldes, et vähendada õhusaastet. „See omakorda tähendab, et nõuded pottsepatöö kvaliteedile kasvavad ning nõudlus tublide pottseppade järele on kestev,“ kinnitas Malm.

Pottsepaks saab õppida keskhariduse baasil ning õppetöö kestab 1 aasta.

Sügisest hakatakse Tartu Kutsehariduskeskuses õpetama ka tulevasi IT-süsteemide spetsialiste. Õpe sisadab nii arvutite riist- ja tarkvara, arvutivõrkude, serverite  ja tööprotsesside automatiseerimisega seotud teemasid. IT osakonna juhataja Signe Vedleri sõnul saab eriala lõpetaja hea ettevalmistuse, et spetsialiseeruda kasutajatoe spetsialistiks või süsteemiadministraatoriks. IT-süsteemide spetsialisti erialale saavad kandideerida nii põhikooli kui ka keskkooli lõpetanud, kuid viimastel on õppeaeg üldainete võrra lühem. “Ootame eriala õppima häid suhtlejaid,  kellele ei valmista raskusi  matemaatika ja inglise keel, sest kaasaegne IT-maailm esitab lõpetajale kõrgeid nõudmisi,” lisas ta.

Kokku saab  kutsehariduskeskuses valida  61 õppegrupi vahel. Riigi finantseeritavaid õppekohti on veidi üle 1400 ning eriala omandama oodatakse keskhariduse ja põhihariduse omandanud noori aga ka põhihariduseta õpilasi.

25. juunil kell 9.00 algaval stardipäeval saab tutvuda nii Põllu kui ka Kopli õppekorpuse kõigi erialade ja õppetöökodadega, piiluda kooli ühikatubadesse ning küsida vastuvõtukatsete, õppetingimuste ja  toetuste infot. Kõigi stardipäeval osalenute vahel loosib kool välja tasuta B-kategooria autojuhikursuse.

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt  Tartu Kutsehariduskeskuses on avatud 25. juunist kuni 2. augustini tööpäeviti kella 9.00 – 15.00 aadressil Kopli 1B. Rohkem vastuvõtuinfot  saab veebilehelt www.khk.ee või Skype teel karjaarinoustaja@khk.ee

 

Lisainfo:
Kaire Mets
Tel 7361 877

Mati Malm
MTÜ Eesti Pottsepad, juhatuse liige
mati@kodusoe.ee

Avaldatud: 25.06.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal