Tartu Kutsehariduskeskuse uus õppehoone saab nurgakivi

Reedel, 30.juunil algusega kell 14.00 toimub Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli 1 asuva õppehoone kõrvale rajatava juurdeehituse nurgakivi paigaldamine.

Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli 1 asuva õppehoone kõrvale rajatav juurdeehitus mahutab ehituse ja puiduerialade õppetöökojad ning õppeklassid, samuti õppeklassid toitlustuse ning teeninduse erialade õpetamiseks ning õpetajate tööruumid. Lisaks on rajatavasse õppehoonesse projekteeritud 200-kohaline auditoorium, infokogu ning õpperestoran. Ehituse netopind on 8134 m² ning ehituse kogumaksumus on ligikaudu 95 500 000 EEK. Juurdeehitus on plaanis valmis ehitada 2007.a maikuuks. Juurdeehituse valmimine võimaldab vabastada õppetööst lisaks Vanemuise 35 asuvale õppehoonele ka Vaksali 22 aadressil asuva amortiseerunud töökoja.

Juurdeehituse rajamist alustati tänavu aprillikuus ning praeguseks on enamik pinnase- ja vundamenditöid lõpetatud. Ehituse riigihanke tulemused kinnitati Tartu Linnavolikogu poolt 9.veebruaril käesoleval aastal ning ehitustööd teostab riigihanke võitnud ettevõte Rand & Tuulberg AS.

Projekti näol on tegemist III etapiga terviklikust projektist „Tartu Kutsehariduskeskuse infrastruktuuri kaasajastamine ja ruumiprogrammi optimeerimine”. Projekti üldeesmärgiks on materiaalsete tingimuste loomine tööturu nõuetele vastava ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise kutsehariduse andmiseks. Esimeste etappide raames rajati Kopli 1 õppehoonesse õmbluserialade õppetöökojad, samuti renoveeriti õppehoone fuajee ning teostati juurdeehituse projekteerimistööd. Samal ajal renoveeritakse ka Kopli 1 õppehoone II korrus, kus alates sügisest hakkab paiknema Tartu noorte info- ja karjäärinõustamiskeskus.

Projekti rahastajateks on Euroopa Regionaalarengu Fond, Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu linn. Projekti elluviijateks on Tartu Linnavalitsuse haridusosakond ning Tartu Kutsehariduskeskus.

Lisainfo

Andrus Kompus
Tartu Kutsehariduskeskuse direktor
Telefon 736 1860
Kodulehekülg http://khk.tartu.ee/

Avaldatud: 27.06.2006

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal