Tartu noored annavad ametipäevadest loominguliselt aru

Kokkuvõttepäeval esitlevad noored erinevate Tartu asutuste külastamisel tehtud vaatluste tulemusi, kusjuures esitluse vorm on karjäärinõustaja Mare Aru sõnul vaba. „Nad võivad näidata slaidishow’d, kuid võivad ka teha luuletuse või pantomiimi, et vaatajail põnevam oleks.“

„Ametipäevad on olulised selleks, et laiendada õpilaste silmaringi ning tuua ametid neile lähemale,“ ütles Signe Reppo, TKHK karjääriplaneerimise osakonna juhataja. „Kokkuvõtted on vajalikud, et tekiks veelgi laiem arusaam, sest kõik ju kõigis asutustes ei käinud,“ lisas ta.

Kavas on vaadata ka TÜ teatritrupi poolt lavale seatud Majakovski etendust „Kelleks saada?“ ning osaleda kunstitöötoas, mida juhendavad Tartu Kunstigümnaasiumi õpilased ja õpetajad.

29. märtsist 19. aprillini toimunud ametipäevade käigus külastas Tartu linna seitset asutust üle 80 õpilase kuuest Tartu üldhariduskoolist. Vaatlemas käidi Tartu Kaubamaja, Sangarit, Juhani Puukooli, Kohtumaja, TÜ Botaanikaaeda, Ajalooarhiivi ning Tartu Linnavalitsuse Haridusosakonda.

Avaldatud: 20.04.2004

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal