Tartu rahu 91. aastapäev

Tartu.ee

Tartu rahulepingu sõlmimise 91. aastapäeval, 2. veebruaril toimub Tartus terve rida üritusi, päeva lõpetab kell 19 algav kontsertaktus Vanemuise teatrimajas.

„Tartu rahulepingu sõlmimine on eestlaste ajaloo üks olulisemaid hetki ja selle sündmuse väärikas tähistamine aitab meil seda meeles hoida. Loodan, et ka kõik tartlased tähistavad rahulepingu aastapäeva riigilippude heiskamisega oma kodudel,“ ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Tartu rahu aastapäeva tähistamist alustatakse pärgade asetamisega Vabadussõja mälestusmärkide juurde: kell 9 viivad linnapea Urmas Kruuse, volikogu aseesimees Triin-Anette Kaasik ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste esindaja kapten Urmas Roosimaa pärjad Vabadussõja monumendi juurde Pauluse kalmistul ja Tartu vabadussamba (Kalevipoeg) jalamile.

Kell 11 osaleb linnapea Raadi kalmistul Vabadussõja kangelase leitnant Julius Kuperjanovi haual toimuval mälestustseremoonial ja asetab pärjad Kuperjanovi hauale ja Lõuna-Eesti vabastajate mälestussambale.

Kell 12 toimub Vanemuise 35 ees kõnekoosolek, mille korraldab Põllumeeste Kogu.

Kell 14 algab Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt. 23) Tartu rahu 91. aastapäevale ja Jaan Poska 145. sünniaastapäevale pühendatud üritus, kus teeb ettekande õigusteadlane ja ajaloolane professor Peeter Järvelaid. Esitletakse 2010. aastal ilmunud raamatut “Jaan Poska. Oma ja meie ajas. Artikleid ja mälestusi.”.  Linnamuuseumis saab tutvuda ka Vabadussõda ja Tartu rahu käsitleva näitusega, kus on eksponeeritud Tartu rahuläbirääkimiste originaallaud ning Jaan Poska surimask.

Kell 19 algab Vanemuise teatrimajas kontsertaktus, kus tuleb ettekandele Tõnis Mägi heliteos „Tarkus“. Esinevad Tõnis Mägi, Chalice, Liidia Mägi ja Peeter Volkonski.

Loe ka Risto Metsa artiklit Inimestel kipub rahulepingu tähtsus ununema  (Tartu Postimees).


Ajaloo viktoriin

Tartu Kutsehariduskeskuse ajaloo ainesektsioon korraldab kooli õpilastele 15.veebruaril  Eesti Vabariigi 93.aastapäevale ja Tartu rahu sõlmimise 91.aastapäevale pühendatud ajalooalase viktoriini.

Viktoriin toimub kell 8.30 Kopli B-121 ja Põllu 11A-220. Võistkonna suurus on 4 õpilast (ühelt kursuselt võib ka mitu võistkonda osaleda).

Avaldatud: 02.02.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal