Tehnikavaldkonna õpilased osalesid SLO sügispäevadel

Tartu Kutsehariduskeskuse elektri ja mehhatroonika eriala õpilased käisid 10. septembril Tallinna Laululava ruumides toimunud elektrimaterjale ning tööstus- ja automaatikakomponente tutvustaval  messil “SLO sügispäevad”. Tegu on Eesti suurima erialaspetsialistidele ja –õppuritele suunatud üritusega, kus lisaks messile toimusid ka põnevad loengud ja arutelud.

Muuhulgas räägiti millises suunas areneb asjade internet, tutvustati leedvalguse osa täna ja lähitulevikus ning LED-valgustust kauplustes. Samuti tutvustati tööstuskontrollereid, liigpingekaitsmeid ja tuletõkkematerjale ning erinevaid kaableid.

„Suund on sinna, et kõiki asju on võimalik interneti teel globaalselt suvalisest maailmapunktist juhtida ja kontrollida.  Nii tööstuses kui ka kodus ei pea inimene juures olema, vaid saab protsesse juhtida internetis,“ rääkis elektri eriala kutseõpetaja Jaan Peetso. „Näiteks saab automatiseerida oma maja või korterit nii distantsilt  lülitada sisse sauna või käivitada kohvimasina, rääkimata valvesüsteemidest.“ Messikülastus koos loengutega pakkus õpilastele suurt huvi ja tagasiside üritusele oli väga positiivne.

Messist osavõtu võimaldas SLO Eesti AS, kes korraldas Tartu Kutsehariduskeskuse ja Eesti Maaülikooli elektri eriala õpilastele transpordi.

Kutsehariduskeskusest osales üle 40 õppuri gruppidest EL13, EL14, EH15, ME214,  tehnika valdkonna õpetajatest käisid kaasas Jaan Peetso  ja Rando Koks.

 

Lisainfo:
Jaan Peetso
õpetaja
jaan.peetso@khk.ee

Avaldatud: 14.09.2015

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal