Tartu Kutsehariduskeskus avas innovaatilise ja häid õppimisvõimalusi pakkuva õppelabori

PRESSITEADE

Tartu Kutsehariduskeskuse (KHK) Kopli tänava õppebaasis avati  õppelabor toiduainete tehnoloogia osakonnas õpetatavate erialade efektiivsemaks õpetamiseks. 22 õppekohaga labori ehitamisel on mõeldud ennekõike õpilaste ja õpetajate tervisele ja ohutusele – minimeeritud on riskid kahjulike aurude sissehingamiseks ja õhkupaiskumiseks.

Uue õppelabori tehnika sisaldab muuhulgas ka pH-meetrit toiduainete pH-taseme määramiseks, autoklaavi steriliseerimise otstarbeks, tõmbekappi kahjulike ainetega töötamiseks ning laminaarkappi mikroobide leviku tõkestamiseks. Kuna uus õppelabor ei sisalda veel kogu vajaminevat, avaldati lootust, et ka järgmisel aastal on olemas võimalused laboritehnika täiendamiseks.

Tartu Kutsehariduskeskuse direktori härra Andrus Kompuse sõnul oli uus õppelabor küll kulukas ent hädavajalik väljaminek, mis täidab ka eesmärki koostööpartneritest tööandjate nõudeid rahuldada.

Ühtlasi anti seoses uue õpperuumi avamisega välja KHK Hea Teo tänukiri toiduainete tehnoloogia osakonna kutseõpetajale proua Mall Toomile, kelle panus äsja avatud labori elluviimisel oli hindamatu.

Õppelabori ehitamiseks välja kuulutatud riigihanked võitsid AS Retent, kes valmistas labori mööbli ning Quantum Eesti AS, kes paigaldas ja varustas ruumi seadmetega.

Hedi Männi

Koordinaator
Info- ja Karjäärinõustamiskeskus
Tartu Kutsehariduskesus
Kopli 1, 50115 Tartu
Tel: 736 1875
hedi.manni@khk.ee

Avaldatud: 05.10.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal