Töövarjupäev 23.11.2006

TARTU KUTSEHARIDUSKESKUS, KOOSTÖÖS TARTU KOMMERTSGÜMNAASIUMI 11. JA 12. KLASSIDE ÕPILASTEGA, KORRALDAS 23. NOVEMBRIL „ÜRITUSTE KORRALDAMISE JA MARKETINGI” KURSUSE RAAMES TÖÖVARJUPÄEVA TARTU LINNA KOOLIDE ABITURIENTIDELE

Sel aastal oli üle 210 noore „varjuna” tutvuma oma väljavalitud elukutsega, osaledes Tartu Kutsehariduskeskuse Info- ja Karjäärinõustamiskeskuse poolt juba kaheksandat aastat korraldatud Töövarjupäeval. Töövarjupäev kogub noorte hulgas üha enam populaarsust ja tahtjaid oli rohkem kui „varjuks” pääsejaid. On hea meel tõdeda, et sellel aastal suurenes ka asutuste arv, kes olid nõus noori vastu võtma. Ettevõtteid-asutusi võttis töövarjupäevast osa 43, “varjukohti” oli üle 210 (lisaks need töövarjukohad, mille on koolid ise otsinud). Soove laekus 13. koolist, kokku 443 sooviavaldust.

Töövarjudeks enimsoovitud valdkonnad olid – meditsiin(66), politsei(37), pangandus(24), õigusteenused(23), turismindus ja kinnisvara. Aastast aastasse on säilinud abiturientide huvi selliste valdkondade vastu nagu meditsiin ja korrakaitse. Kõige rohkem töövarje võtsid vastu Lõuna Politseiprefektuur ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Viibimisel ametiasutustes „varjudena” on oluline saada ülevaade tehtavast tööst ja tööprotsessidest. Nii saavad noored „omal nahal” tunda, mida kujutab endast üks või teine elukutse. Töövarjupäev on kutsesuunitlusliku eesmärgiga päev abituuriumi õpilastele, tutvustamaks neid ametitega, mida nad tulevikus omandada soovivad. Oluline on ka hariduse tähtsuse teadvustamine seoses karjääriplaneerimisega. Töövarjupäev annab elluastuvatele noortele võimaluse heita pilk täiskasvanud inimese tõelise töömaailma olemusse. Õpilased näevad, kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad ja milliseid oskusi on haridusele lisaks konkreetses ametis vaja.

Tänavu võttis endale kaks “töövarju” ka Tartu linnapea Laine Jänes. Linnapea töövarjuks saamiseks oli vaja saata enda tutvustus, motivatsioonikiri ja klassijuhataja soovituskiri 30.10.2006. Vestluse tulemusena valiti välja kaks õpilast, Erki Pisuke – Tartu Kivilinna Gümnaasiumist ja Marika Goldman – Tartu Karlova Gümnaasiumist.

Kõikidele neile, kes ei saa minna töövarjuks ettevõttesse korraldavad Tartu Kutsehariduskeskuse Info- ja Karjäärinõustamiskeskus, üliõpilasorganisatsioon AIESEC ja Tartu Ärinõuandla õppesarja “Klapid eest! Koolis” raames keskkooliõpilastele mõeldud minikonverentsi “OKEI”, teemal: Oma Karjäär, Ettevõtlikkus ja Innovatsioon, mis toimub 23. novembril kell 9.30 Tartu Sadamateatris.

Avaldatud: 24.11.2006

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal