Toyota avab neljanda õppeklassi Baltikumis

1990. aastal tutvustas Toyota Motor Corporation (TMC) Jaapanis uut ülemaailmset tööjõu arendusprogrammi T-TEP, mis on peamiselt suunatud õppeasutustele, kus on võimalik omandada kutselist haridust autoerialadel.
Tänaseks on T-TEP programmiga liitunud 400 erinevat õppeasutust enam kui 50 riigis, mis kinnitab TOYOTA õppekava kvaliteeti ja sobivust kõigi õppeasutuste õppekavadega üle maailma.
Eestis toetavad seda programmi lisaks TMC-le Toyota Euroopa peakontor (Toyota Motor Europe), Toyota Baltic AS ning tunnustatud TOYOTA edasimüüjad ja hooldekeskused.

Tagasivaadatuna ulatub T-TEP programmi ajalugu balti riikides 1995 aastasse, mil sõlmiti esimene koostööprojekt Tallinna Kõrgema Tehnikakooliga, mis aastast 1999 kannab Tallinna Tehnikakõrgkooli nimetust. Rigas Valsts tehnikums ühines Lätis T-TEP programmiga 2001 aastal ning Vilniaus Technikos Kolegija Leedus aastal 2006.

Kui esimesed kolm õppeasutust valiti rakendusliku kõrgkooli/tehnikumi tasemelt, siis nüüd vaadatakse kutsehariduse maastikule, kus just Eestis on valminud uued riiklikud õppekavad (Autotehnik, Automaaler, Autoplekksepp ning Autodiagnostik). Kuna õppekavad on esialgselt ideoloogilised paberkandjal lebavad dokumendid, siis vajavad nad suurel määral ka teiste ettevõtete/organisatsioonide toetust, et nende sisu edukalt õppijani ning lõpptulemusena tööturule jõuaks.

Tartu Kutsehariduskeskus (TKHK) on hetkel üks enim toetust vajav kutseõppeasutus Eesti kutsehariduse maastikul. Kuna TKHK arengukava ja autoerialade uuenduslikud laienemise plaanid on lennukalt kiired, siis sobib Toyota poolne õppematerjalide süst ja õpetajate/juhendajate täiendkoolitus ideaalselt koolile.

Toyota toimetab Tartu Kutsehariduskeskuse autoerialade kasutusse hulgaliselt õppematerjale, mida on võimalik kohe rakendada õppetöös. Esimesse 1,2 milj. EEK suurusesse lähtetoetusse kuuluvad muuhulgas:
? sõidukite tehnikaalased esitlus- ja õppeprogrammid;
? õppeotstarbeks kohandatud Common-Rail mootori simulaator;
? erinevad mootorijuhtimissüsteemide osad, käigukastid, nelikveoskeemide osad;
? juurdepääsud Toyota tehnilisele andmebaasile TechDoc;
? töörõivad juhendajatele ja õppijatele praktilise töö teostamiseks;
? uhiuus Toyota RAV 4;

Kõik see ja palju muud leiab endale uue asukoha Tartu Kutsehariduskeskuses, millele loodetakse tõsist ja heaperemehelikku rakendust leida.

Lähituleviku plaanid Tartu Kutsehariduskeskuses on õppeasutuse õppekavade (Autotehnik, Autodiagnostik) ja Toyota eduka filosoofia lõimumine ning kindlasti ettevõttepraktika arendus parimale tasemele. Hilisemas tulevikus nähakse võimalust toetada Autoplekksepp ja Automaaler erialade õppekavade arendust ja elluviimist.

Avaldatud: 30.08.2007

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal