Toyota Baltic AS toetab Tartu Kutsehariduskeskust Toyota Verso õppemudeliga

Esmaspäeval, 29. augustil toimus Tartus Vanemuise kontserdimajas Tartu Kutsehariduskeskuse uue õppeaasta avaaktus, kus Toyota Baltic AS andis koolile üle järgmise õppevahendi – Toyota Verso mudeli.

Toyota Verso antakse õppevahendina Tartu kutsehariduskeskuse autoosakonna kasutusse T-TEP (Toyota Technical Education Program ) õppeprogrammi raames. T-TEP on Toyota tehnilise hariduse programm, mille eesmärk on toetada partnerkoole ja nende õpilasi kõige kaasaegsemate õppevahenditega kutsehariduse omandamisel.

Haridusalane koostööleping Toyota Baltic ASi ja Tartu Kutsehariduskeskuse vahel sõlmiti aastal 2007 ning on tänaseks kestnud juba üle nelja aasta. Uus Toyota Verso tähistab senise koostöö igakülgset jätkumist ja on juba teine sõiduk, mis kooli kasutusse antakse. Koostöö sõlmimise aastal andis Toyota Baltic AS koolile üle uue Toyota RAV4 .

T-TEP koostööleping hõlmab suurt hulka erinevat laadi õppematerjale ja -vahendeid, nagu spetsiaalsed Toyota klassiruumid, tänapäevased tööriistad ja simulaatorid, mille abil saavad õpilased teoreetilisi ja praktilisi teadmisi Toyota uusima tehnoloogia kohta.

Toyota T-TEP programm on kasutusel enam kui 400 koolis üle maailma ning see on osa Toyota sotsiaalse vastutuse programmist, mille laiem eesmärk on kohaliku kogukonna arengu toetamine.
Toyota tutvustas T-TEP programmi Eestis 1995. aastal ning alates sellest ajast on programmiga liitunud lisaks Tartu Kutsehariduskeskusele ka Tallinna Tehnikakõrgkool , Lätis Rigas Valsts tehnikums ning Leedus Vilnius College of Technologies and Design .

Lisateabe saamiseks pöörduge:

Reili Kaibald
tel +372 613 0300
reili.kaibald@toyota.ee

Avaldatud: 05.09.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal