Tulevased maailmameistrid proovivad kätt

Tartu.ee

16. märtsil kutsub Tartu Kutsehariduskeskus huvilisi jälgima ülekoolilisi kutsevõistlusi „Aasta tegija 2011“, kus selgitatakse välja kõikide erialade tublimad. Ühtekokku toimub kolmkümmend erialavõistlust, millest võtavad osa pea nelisada õpilast.

Tartu Kutsehariduskeskus korraldab ülekoolilisi kutsevõistlusi juba viiendat aastat. Need on esimeseks sammuks teel üleriigilistele, Euroopa ja maailmameistrivõistlustele. Tippu jõudmiseks on vaja pidevalt harjutada ja end proovile panna. Tõestuseks on Tartu KHK tislerite viimaste aastate võidud: meistriklassi tiitel maailmavõistlustelt Calgarys, võit Euroopa kutsevõistlustel Lissabonis ning mitmel aastal võidetud Eesti meistri tiitlid.

Võistluste korraldamiseks on oma abistava käe ulatanud ka ligi poolsada tööandjat.

Huvilistele korraldatakse giidiga ringkäike võistlustele kell 10, 11 ja 12. Näha saab, kuidas valmivad pidulikud soengud, suvised käekotid, tordid, suupisted, kinkepakid; kuidas lahendatakse keerulisi kliendisituatsioone, valmistatakse romantikapakett hotelli numbrituppa ja koostatakse loodusõppeprogramm. On ka mehisemaid mõõduvõtmisi: treimises, keevitamises, autohooldustöödes, aiaposti ladumises, dekoratiivkrohvimises ja muud põnevat.

Nii maailmas, Euroopas kui Eestis pärjatud tööd on ülekooliliste võistluste ajal uudistamiseks välja pandud.

Lisainfo http://is.khk.ee/aup/

Avaldatud: 08.03.2011

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal