Tutvumas Oulu Ametikooliga

Käesoleva aasta märtsikuu lõpus käisid Tartu Kutsehariduskeskusega tutvumas Soome Oulu Kutsehariduskeskuse esindajad. Visiidi eesmärgiks oli luua koostöösidemed tartlastega.

Nüüd, 18.-19.mail, käis Tartu KHK vastukülaskäigul Oulus.

Esimese asjana, mis Oulus koolihoonesse sisenemise järel kohe silma hakkas oli kooli sisetelevisiooni ekraanilt vastu vaatav eestikeelne tekst – Tere tulemast head sõbrad Tartu Kutsehariduskeskusest. Edasi järgnes soome keeles, et koolis on väliskülalised.
Kooliga tutvumisele järgnenud läbirääkimistel otsustati, et Tartu KHK õpilased ja õpetajad tulevad Oulusse 2009.aasta sügisel ja tartlased võõrustavad soomlasi 2010.aasta kevadel.
Oma kooli tutvustamisel rõhutasid soomlased õpilaste tugisüsteemi tegevuse tähtsust. Selgitasid, kuidas neil on korraldatud majanduslikesse raskustesse sattunud õpilaste eest hoolitsemine.

Tartlastele tutvustati põhjalikult üksikute osakondade õppetöö korraldust ja laboreid.
Kooli õppebaasidest jättis tartlastele väga hea mulje nende eeskujulikult sisustatud keskkonnatehnika lukksepa eriala õppelaborid. Näha sai õpilaste valmistatud ventilatsiooni süsteeme, aga samuti võis jälgida, kuidas vedelikud liiguvad torustikes.
Masina- ja metalliosakonnas pakkusid huvi näiteks õpilaste poolt valmistatud grillimisseadmed ja mitmed eriotstarbelised masinad (purjeka transportimise käru, jms.).
Keemiaosakonnas näidati, kuidas valmistatakse tselluloosi ja paberit. Näha sai kuidas valmib vanade ajaloolist raamatute restaureerimiseks vajalik paber.
Ehitusosakonnas viidi külalised Oulu linna Kaakkuri elurajooni tutvuma, kuidas õpilased sooritavad praktikat 6 eramu ehitamisel. Saime teada, et õpilased ehitavad praktika käigus maja valmis algusest lõpuni.

Kui tõsised jutud räägitud viidi külalised kooli siseõue, kuhu õpilased olid püstitanud ajutise püstkoja ja grilliahju ning kus sai nautida grillvorste.
Loomulikult ei jäetud külalisi ilma saunamõnudest. Sinna juurde kuulusid ka selgitused, kuidas õiget soome sauna tuleks ehitada ja kuidas peab õhk saunas liikuma.
Soomlased tunnevad huvi veneaja elektrivõrkude süsteemide ehituse vastu, sest nende õpilasi läheb tööle ka Vanamaale. Tartus loodetakse endid selles osas harida

2010.aasta Soome ametikoolide kutsevõistlused „Taitaja 2010” viiakse läbi Oulus. Võimalik, et ka tartlased saavad osaleda nende võistluste ettevalmistamises ja võistlustel kaasa lüüa.
Külalistele tutvustati 1,5 tunni pikkuse bussiekskursiooni käigus ka Oulu linna.
Oulu on Põhja-Euroopa kõige suurem linn, kus elab 130 tuhat elanikku, kelle keskmine vanus on 36 aastat. Oulu on nooruse ja ülikoolilinn. Oulu moodustab tõmbekeskuse ümbritsevale 10-le vallale.
Oulu on koht, kuhu on võimalik tulla mitmel viisil – mööda maad ja merd ning ka lennates.

Avaldatud: 27.05.2009

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal