Nõuka-aegse ühiselamu ümbersünd

04. juuni 2010
Tartu Ekspress

Kui uks su selja taga sulgub, avaneb silmes ees noobel hotellivastuvõtt. Kusagil teispool seinu askeldavad kellegi juustes käärid, köevad saunad, sünnivad spaaprotseduurid. Keldri pesumajas vormib moodne kuumaurutusega mannekeen triiksärke taas kaubanduslikuks.

Just nii võiks kirjeldada Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli tänava õpilaskodu, mis pärast kaks aastat väldanud renoveerimistöid nädal tagasi pidulikult avati.

Viiekorruselise õpilaskodu kaks kõrgemat korrust on õpilaste eluruumide päralt, teisel ja kolmandal korrusel on peretoad ja hotelliruumid, esimesel ja keldrikorrusel aga õppetöötoad.

„Kuna meil on koolis ikka veel võrdlemisi suur ruumipuudus, siis kasutasime õpilaskodu ära, et rajada sinna uued õppebaasid. Osaliselt need, mida meil ei ole varem olnud, näiteks puhastusteeninduse õppebaas, aga laiendasime ka iluteeninduse õppebaasi,“ põhjendas Kompus seda, miks ühiselamus kihab vilgas praktiline tegevus.

Ka rida muid teenuseid – kauplus, hotell, õpperestoran ja kohvik – on õpilaste juhtimisel nende endi ja linlaste käsutuses. Õpilaskodus on eluruumid 384-le õpilasele ja õppehotellis toad 84-le kliendile. „Ent kõige olulisem on siiski see, et on oluliselt paranenud meie õpilaste elutingimused,“ rõõmustas direktor.

Eelolevast sügisest on koolil plaanis õpilaskodus avada veel väike lastehoid ja alustada uue eriala – spaateeninduse õpetamist.

Artikli juurde

Avaldatud: 04.06.2010

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal