Uut õppeaastat alustab ligi 1500 kutseõppurit

Tänavu asub Tartu Kutsehariduskeskuses  koolipinki ligi 1500 uut kutseõppurit. Kokku hakkab Eesti suurimas kutseõppeasutuses väärt oskusi omandama üle 3570  noore.

Uut õppeaastat ootavad põnevusega nii õpilased kui ka kool, sest ees on uuenduste aasta.  Suund on lühemate ja praktilisemate õppekavade poole, et väljund tööturule oleks otsesem. Kutsehariduskeskuse direktori Andrus Mõttuse sõnul tulenevad muutused kutseõppes elulistest vajadustest. „Me tahame õpetada kuldsete kätega mehi ja naisi, kes ise tulevaste meistritena midagi praktilist suudavad luua,“  sõnas Mõttus.

Kutsehariduskeskusse sisseastujate seas  on rõõmustavalt palju teadlikke ja oma valikutes kindlaid  noori. „Sageli on sisseastujatel juba varasemaid kokkupuuteid või lausa oskusi  oma valitud  erialal. Pole saladus, et kutseoskusi  tulevad omandama ka  täiskasvanud  ja eelneva  kõrgharidusega  inimesed ning  usun, et kooli sisseastujate  tase ning õpimotivatsioon on kõrge,“  lausus tugikeskuse juht Merle Väliste.   Seetõttu on mitmetele erialadele vastu võetud ka plaanitust enam õppijaid.

Kogu vastuvõtuperioodi jooksul esitati  1417 õppekohale  kokku 2350 sisseastumisavaldust, keskmiselt kandideeris õppekohale 1,66 soovijat. Sel aastal oli konkurss mõnevõrra väiksem, sest ühelt poolt on põhikooli ja gümnaasiumilõpetajaid  mullusest 5% vähem, kuid õppekohti avas  kutsehariduskeskuses  8% enam.  Merle Väliste sõnul on seetõttu üksikuid vabu kohti õpilastele veel pakkuda.

Populaarsemad õppekavad keskhariduse baasil olid juuksur, spaateenindus ja majandusarvestus,  kus keskmine konkurss kohale ületas 3,5.  Põhihariduse baasil erialadest kujunesid noorte lemmikuks sel aastal  IT-süsteemide spetsialisti, majutusteeninduse ja automaalri erialad.

Tartu Kutsehariduskeskust võib õigusega pidada Lõuna-Eesti  kooliks, sest 55% tulevastest õppuritest on pärit Tartust või Tartumaalt, neist 530 Tartu linnast ja 283 maakonnast. Tõusnud on Põlvamaalt pärit õppurite osakaal, mis on sel aastal  9%, Jõgevamaalt tuleb  8% ja Võrumaalt 7% õpilastest.

Õppeaasta avaaktus toimub 2. septembril  algusega  kell 11.00 Vanemuise kontserdimajas. Pidulikul aktusel  kuulutatakse välja ka  kooli  „Aasta  tegu“ tiitli võitja.

Lisainfo:

Kaire Mets
turundusjuht
tel. 5066568
e-post: kaire.mets@khk.ee

Avaldatud: 30.08.2013

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal