Vanemuise Kultuuritänav lükkab taas uksed kultuurselt pärani

Tegemist on teise sellelaadse üritusega Vanemuise tänaval. Sel aastal on planeeritud üks tihe päev, mis algab pärastlõunase rongkäiguga ning lõppeb kesköö paiku, kui kinobuss lõpetab TÜ Raamatukogu seinale filmide näitamise.

Kavas on nii vokaal- kui instrumentaalmuusikat ja seda nii kooride, puhkpilliorkestrite kui jazziansamblite esituses. Vanemuise parki on oodatud Politsei Puhkpilliorkester ning Popsid ja jazzimuusikat pakuvad Tuulest Toodud, Trio Fragile ning õhtu lõpetavad Siiri Sisask ja Robert Jürjendal.

Päeval alustab TÜ Raamatukogu ees lastele mõeldud töötubadega oma tegemisi kinobuss ning kella 21-22 paiku hakatakse näitama ka erinevaid filme nii lastele kui täiskasvanuile, filme saab vaadata õhtul otse raamatukogu välisseinalt. Filme näitavad ka TÜ Raamatukogu ja Kirjandusmuuseum. Kinole tasakaaluks teeb veidi teatrit TÜ Üliõpilasteater.

Keset tänavat asuvad võistlema ka noored graffitimeistrid, kellel on neli tundi aega, et oma kavandid teemal „Linna džungel“ suurele lõuendile kanda ning seejärel valib žürii välja parimad. Autasustama tuleb Lõuna Politseiprefektuuri esindaja.

Näeb nii kaasaegset kui rahvatantsu, mida pakuvad tantsustuudio Hetero ning rahvatantsurühmad Taara ja Upsijad. Vaadata saab suurel hulgal erinevaid näitusi, millest ühes, nimega „Puhas juhus“ Kirjanduse Maja krüptis, saavad külastajad ka ise interaktiivselt osaleda.

Uksed on avatud ning erinevaid näitusi pakuvad asutused Eesti Energiast ja Tartu Peapostkontorist Lõuna Politseiprefektuurini.

Kõik üritused on tasuta.
Ürituse toimumisele aitavad kaasa Vanemuise tänava asutused.
Üritust toetavad Tartu Linnavalitsuse Kultuuriosakond, Postimees, Infotelefon 740 40 20, A&T Management, Balt-Hellin, Linnaleht, Raadio Ring jpt.

Kava nii aegade kui kohtade järgi järjestatuna
aadressil vkt.tartu.ee (festival  2004 Vanemuise Kultuuritänava Päev)

Avaldatud: 13.05.2004

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal