Veebimeister 2012

Sihtasutus Innove PRESSITEADE 14.02.2012

15.-16. veebruaril toimub Tartu Kutsehariduskeskuses veebidisainerite kutsemeistrivõistlus „Veebimeister 2012 “, kus võetakse omavahel mõõtu veebilehe disainimises.

Üritus toimub esmakordselt ning võitja läheb Eestit esindama rahvusvahelistele võistlustele, kus eestlastel on seni päris hästi läinud. Lissabonis toimunud üleeuroopalistelt kutsevõistlustel EuroSkills pälvis veebidisaini erialal võistelnud Pärt Erikson tugevas konkurentsis meisterlikkuse medali.

Veebidisainerite kutsevõistlusel on ülesandeks etteantud kodulehe kavandi valmistamine, seejärel tuleb kavand ka koduleheks teha. Lisaks kõigele peavad võistlejad arvestama klientide nõudmiste ning eesmärkidega, oskama töödelda fotosid, vajadusel animeerida, programmeerida ja ka kontrollida, kas kodulehe kood vastab standarditele ning samuti tuleb lõpuks valmis kodulehte testida.

Võistlus kestab kokku 14 tundi, mis on jagatud kahele päevale. “Meie võistlus on ettevalmistus rahvusvaheliste kutsevõistluste EuroSkills raames toimuvatele veebidisainerite võistlustele, seega üritame osalejaid panna sarnasesse situatsiooni juba kohalikul mõõduvõtmisel. Rahvusvahelises mastaabis kestab üks võistlus 3 päeva ning hõlmab mahukamat ülesannet. See on selgelt miinimumaeg kodulehe loomiseks,“ ütleb üks võistluse korraldaja Tartu Kutsehariduskeskuse IT osakonna kutseõpetaja Margit Tennosaar. Ta lisab, et võistlus ja reaalne elu on ikka mõnevõrra erinevad, sest veebidisainer teeb selle võistluse käigus ära tegelikult mitme inimese töö – analüütiku, disaineri, programmeerija, testija. „Samas ei pea ta minema oma tööga väga süvitsi. Kui võrrelda toitlustamisega, siis magustoitu peab oskama valmistada, kuid ei pea kondiitri kombel erilisi tordikaunistusi tegema. Oluline on omada põhiteadmisi kogu valdkonnast, kuid spetsialiseerumine on siiski veebidisainile“.

Veebidisainerite eriala kutsemeistrivõistlusi korraldab Sihtasutus Innove koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega. Võistluste korraldamist toetab Haridus- ja Teadusministeerium ning rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:

Margit Tennosaar
Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja
Tel 566 60932
margit.tennosaar@khk.ee

Võistlus toimub Kopli 1 A korpuses ruumis 407.

Avaldatud: 14.02.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal