“Veebimeister 2012” kaksikvõidu said TKHK õpilased

SA Innove pressiteade, 17.02.2012

Parimad noored veebidisainerid õpivad Tartus

15.-16. veebruaril toimus Tartu Kutsehariduskeskuses esmakordselt Eestis aset leidnud veebidisainerite kutsemeistrivõistlus „Veebimeister 2012 “, kus parimad kohad noppisid Tartu Kutsehariduskeskuse võistlejad.

Esimese koha saavutas Martin Kangur, teise koha pälvis Deivid Sarapuu ning kolmandaks tuli Informaatika ja Arvutustehnika Kooli esindaja Aleksandr Vovk. Kaks parimat hakkavad mais Baltimaade veebidisainerite võistlustel konkureerima pääsu eest üleeuroopalistele kutsevõistlustele EuroSkills.

„Veebimeister 2012“ võistlusel osalejatel tuli kahe päeva jooksul valmistada kodulehe kavand ning seejärel see koduleheks teha. Lisaks kõigele pidid noored veebimeistrid arvestama klientide esitatud nõudmistega, oskama töödelda fotosid, vajadusel animeerida, programmeerida ja kontrollida kodulehe koodi vastavust standarditele ning lõpuks tuli ka valmis kodulehte testida.

„Võistlus oli väga pingeline ja noorte sõnul ka päris keeruline. Võistluste läbiviimisel olime aluseks võtnud rahvusvaheliste veebidisainerite kutsevõistluste nõuded. Tänu sellele said osalejad kindlasti väga suure kogemuse võrra rikkamaks,“ tõdeb üks korraldajatest, Tartu KHK kutseõpetaja Margit Tennosaar. Tennosaare sõnul olid võistluste kestel ärevil lisaks osalejatele ka korraldajad, sest sellelaadset võistlust viidi läbi esmakordselt. Korraldajate poolt soovib  Margit Tennosaar tänada koole, kes esimest korda toimuvale võistlusele oma õpilased ja neid toetama õpetajad saatsid. „Loodetavasti järgmisel aastal on osavõtjaid rohkemgi,“ usub Tennosaar.

Veebidisainerite eriala kutsemeistrivõistluse korraldas Sihtasutus Innove koostöös Tartu Kutsehariduskeskusega, toetas Haridus- ja Teadusministeerium ning rahastas Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:

Margit Tennosaar
Tartu Kutsehariduskeskuse IT osakonna kutseõpetaja
Tel 566 60 932
margit.tennosaar@khk.ee
Pressiteate koostas:

Mari Annus
SA Innove infojuht
Tel 52 76 159
mari.annus@innove.ee

Avaldatud: 17.02.2012

 • Esmaspäevast algab uute õpilaste kevadvastuvõtt

  Loe edasi »

 • Tartlased tõid kokakunsti võistlustelt koju kaks hõbemedalit

  Loe edasi »

 • GOOD FRANCE toob kutsehariduskeskuse õpperestorani Prantsuse road

  Loe edasi »

 • Narva õpilased keelekümblevad Tartus

  Loe edasi »

 • Selgusid “Aasta Tegija 2018” võistluste võitjad

  Loe edasi »

fraktal